cz en
 • Aktuality
 • Informace
  pro rodiče
 • Odkazy
 • Ochrana osobních údajů
 • Galerie
big logo
logo izuš
FB banner google banner YT banner

ZUŠ Leoše Janáčka Ostrava-Vítkovice

oficialni logo ZUS
Jana Blahutová - housle
Jako houslistka je členkou muzikálového souboru Národního divadla moravskoslezského. Narodila se v Řecku, kam se ráda každoročně vrací. Hovoří několika jazyky a proto její třídu tvoří z velké části zahraniční žáci, převážně z Korejské republiky.
Jan Borák - bicí nástroje
Je hráčem na bicí nástroje v Národním divadle moravskoslezském. Od začátku studia na Janáčkově konzervatoři nevynechal jedinou příležitost zahrát si v kapele či orchestru v Ostravě a okolí bez ohledu na hudební styl či žánr. Přes svůj nevysoký věk je tak trochu perfekcionista.
Veronika Boráková - klavír, skladba
Studentka skladby na Janáčkově konzervatoři vstoupila do ostravského hudebního života svým debutovým albem Flesh and Soul, kde zpívá a je autorkou hudby i anglických textů. Hudební kritik M. Bátor ji ve své recenzi označil za „největší naději populární hudby v regionu“, k čemuž se s radostí připojujeme.
Jiří Dokoupil - kontrabas, basová kytara, kytara
Ač původně houslista, "bohudík" poté vystudovaný kontrabasista na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na kontrabas od dob studií hraje v Janáčkově filharmonii Ostrava. V současnosti bojuje za zájmy členů symfonických a divadelních orchestrů jako prezident Unie orchestrálních hudebníků ČR. Od roku 2004 je učitelem na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích, kde učí hrát děti Mozarta, Nirvanu, Raka, Metallicu, Nohavicu, Carulliho, nějakou tu latinu, trochu jazzu, nebo kočku, která leze dírou. Přestože se jeho působení soustřeďuje na Ostravu, jde o hanáckého "nacionalistu" z Olomouce narozeného ve Vsetíně. Jeho třída se řídí dvěma hesly: "Umění, je to proto, že se to občas nepovede" a heslem druhým: "Mě to nejde!".
Barbora Dvořáková - klavír, korepetice
Je absolventkou Ostravské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně oboru hra na klavír. V průběhu studia se úspěšně účastnila interpretačních soutěží a získávala také ocenění za nejlepšího korepetitora, a to v České republice i v zahraničí. Kromě ZUŠ Leoše Janáčka působí i na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jako korepetitorka a vyučující povinného klavíru. Kromě hraní na klavír se ráda věnuje i sportu a nejsou jí cizí ani ruční práce.
Tereza Gavelčíková - příčná flétna, zobcová flétna
Vystudovala hru na příčnou flétnu na Janáčkově konzervatoři u MgA. Jiřího Bystroně. U téhož pedagoga absolvovala bakalářský stupeň studia na Fakultě Umění Ostravské Univerzity. Pedagogicky působí od roku 2010, z toho na ZUŠ dr. Leoše Janáčka od roku 2014. Kromě lásky k hudbě ji pojí také láska ke zvířecím tvorům – zejména ke kočkám.
Adam Grygar - zpěv
Je členem opery Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. Je vítězem mezinárodní Duškovy pěvecké soutěže zaměřené na tvorbu W.A.Mozarta. Jeho sólová koncertní činnost zahrnuje tvorbu barokních mistrů, písňových cyklů, muzikálových a operetních písní a převážně operních árií a duetů. V roce 2015 se zúčastnil mezinárodních mistovských pěveckých kurzů v Karlových Varech pod vedením prof. Doc.Magdalény Blahušiakové, maestra Antonia Carangela a dirigenta Františka Drse.
Kateřina Havránková - harfa, klavír, hudební dílna
V roce 2008 absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě v harfové třídě Ady Balové. V roce 2010 dokončila svá magisterská studia na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě v oboru Učitelství pro II. stupeň ZŠ – Hudební výchova – Český jazyk s literaturou, v současné době je studentkou doktorského studia v oboru Hudební teorie a pedagogika. Zatím ještě nestihla dopsat dizertaci, vystudovat hudební vědu, estetiku, francouzštinu, otevřít si restauraci a naučit se plést – je tak trochu snílek.
Marie Horáčková - klavír, korepetice
Je absolventkou Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity u doc. Eleny Gilels. Během své působnosti na Janáčkově konzervatoři obdržela četná ocenění za klavírní doprovody na mezinárodních pěveckých soutěžích. Koncertně doprovází pěvce a pěvecké sbory u nás i v zahraničí.
Dušan Hyvnar - klarinet, saxofon
Vystudoval hru na klarinet na konzervatoři v Ostravě. Působil v Ústřední hudbě ministerstva vnitra, ve Slezském divadle v Opavě a v Zuš Vratimov. Na Zuš.dr. Leoše Janáčka působí od roku 2010. Věnuje se také jazzové a populární hudbě.
Dagmar Kantorová - kytara
Jejím rodištěm je Ostrava, kde vystudovala kytaru na konzervatoři a ve které také celý život žije. Miluje hory a přírodu, s čímž souvisí turistika, cyklistika, plavání. Ráda cestuje a poznává nová místa. Lákadlem jsou pro ni kulturní a historické památky a kulturní život.
Pavla Kubenková - hudební dílna, zobcová flétna, violoncello
Vystudovala konzervatoř v Ostravě - obor violoncello. Pět let působila na ZUŠ v Orlové a od roku 2001 vyučuje na ZUŠ dr. Leoše Janáčka. Ve volném čase se věnuje svým dvěma pejskům a tvarování jehličnanů.
Iva Kubíková - housle
Začala vyučovat hře na housličky již jako studentka Konzervatoře v Ostravě. Její práce je jejím největším koníčkem. Zastává funkci vedoucího smyčcového oddělení a zároveň je také okresním metodikem. Bez jejího moderátorského umění se neobejde žádná významnější akce školy.
Hana Kunová - zpěv, sborový zpěv
Je absolventkou Ostravské konzervatoře obor housle a zpěv. Zpívání je její srdeční záležitost a už 30 let své žáky učí lásce k hudbě a společně objevují krásu lidského hlasu.
Stanislav Kvoch - kytara, elektrická kytara
Absolvoval Lidovou konzervatoř v Ostravě - obor hra na kytaru. Vystupuje sólově a působil také v několika rockových kapelách (Nač ten spěch, Metallica Revival). Má za sebou i bohatou pedagogickou praxi jako lektor kytarových kurzů i učitel v ZUŠ. V současné době je sólovým kytaristou kapely TRB (The Rock Band).
Jiří Machač - housle, cimbál, kontrabas
Učí na ZUŠ Leoše Janáčka s malou přestávkou od roku 1985. Vystudoval hru na housle. Působil i jako dramaturg a vedoucí orchestru. Je odborníkem na lidovou kulturu a hlavně její hudební část. Hraje na několik hudebních nástrojů. Na ZUŠ Leoše Janáčka je vedoucím mimořádně úspěšných cimbálových muzik.
Jaromír Návrat - skladba, keyboard, ředitel školy
Vystudoval hru na hoboj a skladbu na konzervatoři v Ostravě a na AMU v Praze. Působil na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, poté pracoval v hudebním nakladatelství. Na ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 2013, od roku 2014 je jejím ředitelem. Věnuje se také výuce cizích jazyků a je milovníkem britského humoru.
Milena Pavlorková - klavír
Po absolvování konzervatoře v Ostravě, kde se věnovala hře na klavír, působila dvanáct let v několika hudebních souborech, se kterými vystupovala doma i v zahraničí. V roce 1984, po ukončení studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, nastoupila jako klavírní pedagožka a korepetitorka na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě. Tam učila až do roku 2015. Ráda se věnuje práci s dětmi, vytvořila několik hudebně výchovných programů pro děti, ve kterých účinkuje. Miluje přírodu, kde si nejlépe odpočine a jako „ryba“má ráda vodu ve všech skupenstvích. Využívá ji k plavání, lyžování a nevadí jí ani jízda v dešti na horském kole.
Radomír Pecha - housle, keyboard, kytara
Vystudoval hru na housle na konzervatoři v Ostravě. Je všestranným muzikantem, hraje na několik hudebních nástrojů hudbu nejrůznějších žánrů. Na ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 1998.
Tomáš Pícha - zobcová flétna, příčná flétna, zástupce ředitele
Studium hry na příčnou flétnu zahájil u svého otce Petra Píchy. Ve studiu pokračoval na konzervatoři v Brně spolu s obligátním zpěvem. Dále absolvoval studium pedagogiky na KVIC Opava. Na naší škole vyučuje hru na příčnou a zobcovou flétnu od roku 2003. Je také členem opery Národního divadla moravskoslezského. Kromě hledání mladých talentů se také věnuje koncertní činnosti. Jeho motto je: „S úsměvem jde všechno líp“.
Jaroslav Podžorski - housle, kytara
Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a fakultu umění Ostravské univerzity obor hra na housle. Je členem Janáčkova komorního orchestru, klezmerové kapely Simcha a folklorního souboru Fogáš. Na Zuš dr. Leoše Janáčka v Ostravě Vítkovicích působí od roku 2008.
Anna Reichelová - zobcová flétna, hoboj
Vystudovala hru na hoboj na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě Jiřího Židka. Nyní pokračuje ve studiu na fakultě umění Ostravské univerzity u prof. Dušana Foltýna. Na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích působí od roku 2020.
Eva Samselyová - housle, zobcová flétna
Je absolventkou Státní konzervatoře v Ostravě. Vyučuje v hudební škole ve Vítkovicích hru na housle a hru na zobcovou flétnu. Ráda chodí po horách, jezdí na koloběžce a cvičí jogu.
Mário Šeparovič - kytara, elektrická kytara, klávesy, zpěv
Je původem z bývalé Jugoslávie. Vystudoval violoncello na Škole pro hudební talenty v Čupriji v Srbsku. Je skvělý zpěvák, multiinstrumentalista a především kytarista, kterému se též někdy přezdívá „Ostravský Eric Clapton". Nejen proto, že jeho hudba vychází z blues, ale také pro jeho nadžánrový přístup a hráčské umění. Často se objevuje v ostravských klubech se svojí kapelou El Rey a Michalem Žáčkem, hraje v doprovodné kapele Martina Chodúra MACH5 nebo jej můžete slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Donaha! (Hole dupy) v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party.
Dalibor Šlachta - kytara
Hru na klasickou kytaru absolvoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na ZUŠ v Ostravě - Vítkovicích je od roku 1999. V současné době působí hlavně na ZUŠ Frýdek - Místek a na ZUŠ v Ostravě - Vítkovicích vyučuje 1 den. Jeho další působení je v oblasti populární hudby. Působí v oficiálním revivalu skupiny Lucie pod názvem Revival Lucie Morava. Jinak aranžuje písně a skladby pro pěvecký sbor a školní kapelu.
Jiří Sládek - kytara, elektrická kytara
Vystudoval hru na klavír a později hru na klasickou kytaru v Konzervatoři Pardubice. Kromě hry na klasickou kytaru se také věnuje hře na elektrickou kytaru. Jako hráč na tento nástroj působí v několika hardrockových kapelách.
Jana Slepičková - klavír, varhany
Vystudovala Konzervatoř v Ostravě. Dlouhodobě se věnuje výuce hry na klavír, také ale vyučuje hru na varhany s důrazem na využití nástroje pro liturgickou praxi. Z jejího dosavadního působení vzešla řada šikovných klavíristů a varhaníků. Ve svém volném čase se věnuje zahrádce, jízdě na kole, návštěvám koncertů a divadel.
Tatiana Tvrdá - zpěv
Vystudovala Lidovou konzervatoř v Ostravě, Fakultu Umění Ostravské univerzity - zpěv a Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity - 1. stupeň. Působila ve Státní opeře v Praze, v současnosti v NDM v Ostravě (opera). Prošla několikanásobní praxí v Zuš v Porubě, Moravské Ostravě, od r. 2007 ve Vítkovicích. Zabývá se koncertní činností, účinkováním v dětských operách, hlasovému poradenství a účastí v porotě pěveckých soutěží. Jejím mottem je: Zpěv je radost. Věří, že spravedlnost vždy zvítězí.
Ludvík Wiejowski - housle, zobcová flétna
Vystudoval hru na housle, působil jako člen operního orchestru v NDM, pak také v hudebním nakladatelství. Od roku 1991 je člen učitelského sboru ZUŠ dr. L. Janáčka ve Vítkovicích, v současnosti v pozici zástupce ředitele. Kromě běžných dětských nemocí prodělal i horolezecký výcvik. Záliby: Horolezectví, vysokohorská turistika, běh, zahrádka a pilní žáčci.
zřizovatel ZUŠ
 • Jubilejní koncert 20.6.2023

  Jubilejní koncert souborů ke 100. výročí zahájení činnosti ZUŠ Leoše Janáčka se uskuteční v úterý 20.6.2023 od 17 hod. v Dolní oblasti Vítkovic. V přibližně dvouhodinovém programu se představí všechny žákovské soubory naší školy. Jako vzácného hosta přivítáme Dětský pěvecký sbor Čtyřlístek z naší partnerské ZŠ Krestova. Program uzavře společné vystoupení všech oddělení ZUŠ, které zahrají a zazpívají výběr z písní Jaroslava Ježka. Srdečně zveme!

   

  číst dále...Přijímací zkoušky 2023/2024

  Přijímací zkoušky na školní rok 2023/2024 se uskuteční na jednotlivých pobočkách v těchto termínech:

  14. 6. 2023  14.00 – 17.00 – ZUŠ Lidická, O. - Vítkovice
  15. 6. 2023 14.00 – 16.30 – ZŠ Paskovská, O. - Hrabová
  16. 6. 2023 14.00 – 17.00 – ZŠ Krestova, O. - Hrabůvka
  14. 6. 2023  14.00 – 17.00 – ZŠ U Haldy, O. - Hrabůvka
  15. 6. 2023  14.00 – 16.00 – ZŠ Mitušova, O.-Hrabůvka

  číst dále...