cz en
 • Aktuality
 • Informace
  pro rodiče
 • Odkazy
 • Forum
 • Galerie
big logo
logo izuš
FB banner google banner YT banner

ZUŠ Leoše Janáčka Ostrava-Vítkovice

oficialni logo ZUS
Amaliya Abdurashidová - klavír
Amaliya Abdurashidová pochází z Taškentu, hlavního města dalekého Uzbekistánu. Vystudovala tam Státní hudební konzervatoř H. Niyoziy a nyní si doplňuje vzdělání v magisterském studiu na Fakutě umění Ostravské univerzity. Je vynikající klavíristkou i korepetitorkou, držitelkou ocenění za klavírní spolupráci na soutěžích v Olomouci, Českém Těšíně a Ostravě. Působila také řadu let pedagogicky, nejprve na Gymnáziu a Hudební škole S. Petrova v Taškentu, na Základní umělecké škole č. 7 v Taškentu, na ZUŠ B. Martinů v Havířově. Ovládá několik cizích jazyků, mj. mluví také krásně česky a u dětí je velmi oblíbená.
Jan Borák - bicí nástroje
Je hráčem na bicí nástroje v Národním divadle moravskoslezském. Od začátku studia na Janáčkově konzervatoři nevynechal jedinou příležitost zahrát si v kapele či orchestru v Ostravě a okolí bez ohledu na hudební styl či žánr. Přes svůj nevysoký věk je tak trochu perfekcionista.
Jiří Dokoupil - kontrabas, basová kytara, kytara
Ač původně houslista, "bohudík" poté vystudovaný kontrabasista na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na kontrabas od dob studií hraje v Janáčkově filharmonii Ostrava. V současnosti bojuje za zájmy členů symfonických a divadelních orchestrů jako prezident Unie orchestrálních hudebníků ČR. Od roku 2004 je učitelem na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích, kde učí hrát děti Mozarta, Nirvanu, Raka, Metallicu, Nohavicu, Carulliho, nějakou tu latinu, trochu jazzu, nebo kočku, která leze dírou. Přestože se jeho působení soustřeďuje na Ostravu, jde o hanáckého "nacionalistu" z Olomouce narozeného ve Vsetíně. Jeho třída se řídí dvěma hesly: "Umění, je to proto, že se to občas nepovede" a heslem druhým: "Mě to nejde!".
Barbora Dvořáková - klavír, korepetice
Je absolventkou Ostravské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně oboru hra na klavír. V průběhu studia se úspěšně účastnila interpretačních soutěží a získávala také ocenění za nejlepšího korepetitora, a to v České republice i v zahraničí. Kromě ZUŠ Leoše Janáčka působí i na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jako korepetitorka a vyučující povinného klavíru. Kromě hraní na klavír se ráda věnuje i sportu a nejsou jí cizí ani ruční práce.
Tereza Gavelčíková - příčná flétna, zobcová flétna
Vystudovala hru na příčnou flétnu na Janáčkově konzervatoři u MgA. Jiřího Bystroně. U téhož pedagoga absolvovala bakalářský stupeň studia na Fakultě Umění Ostravské Univerzity. Pedagogicky působí od roku 2010, z toho na ZUŠ dr. Leoše Janáčka od roku 2014. Kromě lásky k hudbě ji pojí také láska ke zvířecím tvorům – zejména ke kočkám.
Adam Grygar - zpěv
Je členem opery Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. Je vítězem mezinárodní Duškovy pěvecké soutěže zaměřené na tvorbu W.A.Mozarta. Jeho sólová koncertní činnost zahrnuje tvorbu barokních mistrů, písňových cyklů, muzikálových a operetních písní a převážně operních árií a duetů. V roce 2015 se zúčastnil mezinárodních mistovských pěveckých kurzů v Karlových Varech pod vedením prof. Doc.Magdalény Blahušiakové, maestra Antonia Carangela a dirigenta Františka Drse.
Daniela Grygarová - housle
Absolvovala konzervatoř v Plzni ve třídě Prof. Pavla Prantla, bakalářské studium na HF JAMU v Brně ve třídě Prof. Františka Novotného a Prof. Miloše Vacka, magisterské studium ve třídě Prof. Vitězslava Kuzníka a doktorské studium ve třídě Prof. Jely Špitkové v oboru hra na housle. Od dětství se účastnila mnoha mezinárodních soutěží, kde získávala ocenění na předních pozicích. Účastnila se rovněž interpretačních kurzů a masterclass. Jako sólistka má za sebou vystoupení s řadou našich významných orchestrů. Nyní pracuje jako sólistka instrumentalistka v Národním divadle Moravskoslezském. Ráda čte, chodí na operu a na wellness.
Barbora Halamová - klavír
Je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, obor hra na klavír pod vedením MgA. Hany Kundrátové a BcA. Adama Straňavského. V průběhu studia se zúčastnila několika soutěží, interpretačních kurzů a seminářů pod vedením českých i zahraničních osobností klavírního dění (Ivan Klánský, Jitka Čechová, Miron Šmidák, Dina Bensaid, Jan Jiraský apod.). Ve volném čase se věnuje četbě a hraní her s tématikou fantasy.
Kateřina Havránková - harfa, klavír, hudební dílna
V roce 2008 absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě v harfové třídě Ady Balové. V roce 2010 dokončila svá magisterská studia na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě v oboru Učitelství pro II. stupeň ZŠ – Hudební výchova – Český jazyk s literaturou, v současné době je studentkou doktorského studia v oboru Hudební teorie a pedagogika. Zatím ještě nestihla dopsat dizertaci, vystudovat hudební vědu, estetiku, francouzštinu, otevřít si restauraci a naučit se plést – je tak trochu snílek.
Dušan Hyvnar - klarinet, saxofon
Vystudoval hru na klarinet na konzervatoři v Ostravě. Působil v Ústřední hudbě ministerstva vnitra, ve Slezském divadle v Opavě a v Zuš Vratimov. Na Zuš.dr. Leoše Janáčka působí od roku 2010. Věnuje se také jazzové a populární hudbě.
Dagmar Kantorová - kytara
Jejím rodištěm je Ostrava, kde vystudovala kytaru na konzervatoři a ve které také celý život žije. Miluje hory a přírodu, s čímž souvisí turistika, cyklistika, plavání. Ráda cestuje a poznává nová místa. Lákadlem jsou pro ni kulturní a historické památky a kulturní život.
Pavla Kubenková - hudební dílna, zobcová flétna, violoncello
Vystudovala konzervatoř v Ostravě - obor violoncello. Pět let působila na ZUŠ v Orlové a od roku 2001 vyučuje na ZUŠ dr. Leoše Janáčka. Ve volném čase se věnuje svým dvěma pejskům a tvarování jehličnanů.
Iva Kubíková - housle
Začala vyučovat hře na housličky již jako studentka Konzervatoře v Ostravě. Její práce je jejím největším koníčkem. Zastává funkci vedoucího smyčcového oddělení a zároveň je také okresním metodikem. Bez jejího moderátorského umění se neobejde žádná významnější akce školy.
Hana Kunová - zpěv, sborový zpěv
Je absolventkou Ostravské konzervatoře obor housle a zpěv. Zpívání je její srdeční záležitost a už 30 let své žáky učí lásce k hudbě a společně objevují krásu lidského hlasu.
Martina Kurková - klavír
Studovala na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě a svá studia dokončila na Církevní konzervatoři v Opavě absolutoriem z klavíru a liturgické hudby. Má bohaté a různorodé pracovní zkušenosti, naposledy vyučovala hru na klavír na Základní umělecké škole v Novém Jičíně. Kromě hudby všeho druhu má ráda i výtvarné umění, literaturu a sport a také velmi ráda cestuje.
Jiří Machač - housle, cimbál, kontrabas
Učí na ZUŠ Leoše Janáčka s malou přestávkou od roku 1985. Vystudoval hru na housle. Působil i jako dramaturg a vedoucí orchestru. Je odborníkem na lidovou kulturu a hlavně její hudební část. Hraje na několik hudebních nástrojů. Na ZUŠ Leoše Janáčka je vedoucím mimořádně úspěšných cimbálových muzik.
Jaromír Návrat - skladba, keyboard, ředitel školy
Vystudoval hru na hoboj a skladbu na konzervatoři v Ostravě a na AMU v Praze. Působil na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, poté pracoval v hudebním nakladatelství. Na ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 2013, od roku 2014 je jejím ředitelem. Věnuje se také výuce cizích jazyků a je milovníkem britského humoru.
Milena Pavlorková - klavír
Po absolvování konzervatoře v Ostravě, kde se věnovala hře na klavír, působila dvanáct let v několika hudebních souborech, se kterými vystupovala doma i v zahraničí. V roce 1984, po ukončení studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, nastoupila jako klavírní pedagožka a korepetitorka na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě. Tam učila až do roku 2015. Ráda se věnuje práci s dětmi, vytvořila několik hudebně výchovných programů pro děti, ve kterých účinkuje. Miluje přírodu, kde si nejlépe odpočine a jako „ryba“má ráda vodu ve všech skupenstvích. Využívá ji k plavání, lyžování a nevadí jí ani jízda v dešti na horském kole.
Radomír Pecha - housle, keyboard, kytara
Vystudoval hru na housle na konzervatoři v Ostravě. Je všestranným muzikantem, hraje na několik hudebních nástrojů hudbu nejrůznějších žánrů. Na ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 1998.
Tomáš Pícha - zobcová flétna, příčná flétna, zástupce ředitele
Studium hry na příčnou flétnu zahájil u svého otce Petra Píchy. Ve studiu pokračoval na konzervatoři v Brně spolu s obligátním zpěvem. Dále absolvoval studium pedagogiky na KVIC Opava. Na naší škole vyučuje hru na příčnou a zobcovou flétnu od roku 2003. Je také členem opery Národního divadla moravskoslezského. Kromě hledání mladých talentů se také věnuje koncertní činnosti. Jeho motto je: „S úsměvem jde všechno líp“.
Tatiana Pituchová - zpěv
Vystudovala Lidovou konzervatoř v Ostravě, Fakultu Umění Ostravské univerzity - zpěv a Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity - 1. stupeň. Působila ve Státní opeře v Praze, v současnosti v NDM v Ostravě (opera). Prošla několikanásobní praxí v Zuš v Porubě, Moravské Ostravě, od r. 2007 ve Vítkovicích. Zabývá se koncertní činností, účinkováním v dětských operách, hlasovému poradenství a účastí v porotě pěveckých soutěží. Jejím mottem je: Zpěv je radost. Věří, že spravedlnost vždy zvítězí.
Lada Podžorská - klavír, korepetice, t.č. mateřská dovolená
Vystudovala hru na klavír na Janáčkově konzervatoři a na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě. Od roku 2007 působí na ZUŠ dr. Leoše Janáčka, klavír taktéž vyučuje na Lidové konzervatoři. Kromě hudby se ve volném čase věnuje jízdě na koni, tanci a je velkou fanynkou knížek Stephena Kinga.
Jaroslav Podžorski - housle, kytara
Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a fakultu umění Ostravské univerzity obor hra na housle. Je členem Janáčkova komorního orchestru, klezmerové kapely Simcha a folklorního souboru Fogáš. Na Zuš dr. Leoše Janáčka v Ostravě Vítkovicích působí od roku 2008.
Eva Samselyová - housle, zobcová flétna
Je absolventkou Státní konzervatoře v Ostravě. Vyučuje v hudební škole ve Vítkovicích hru na housle a hru na zobcovou flétnu. Ráda chodí po horách, jezdí na koloběžce a cvičí jogu.
Mário Šeparovič - kytara, elektrická kytara, klávesy, zpěv
Je původem z bývalé Jugoslávie. Vystudoval violoncello na Škole pro hudební talenty v Čupriji v Srbsku. Je skvělý zpěvák, multiinstrumentalista a především kytarista, kterému se též někdy přezdívá „Ostravský Eric Clapton". Nejen proto, že jeho hudba vychází z blues, ale také pro jeho nadžánrový přístup a hráčské umění. Často se objevuje v ostravských klubech se svojí kapelou El Rey a Michalem Žáčkem, hraje v doprovodné kapele Martina Chodúra MACH5 nebo jej můžete slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Donaha! (Hole dupy) v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party.
Dalibor Šlachta - kytara
Hru na klasickou kytaru absolvoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na ZUŠ v Ostravě - Vítkovicích je od roku 1999. V současné době působí hlavně na ZUŠ Frýdek - Místek a na ZUŠ v Ostravě - Vítkovicích vyučuje 1 den. Jeho další působení je v oblasti populární hudby. Působí v oficiálním revivalu skupiny Lucie pod názvem Revival Lucie Morava. Jinak aranžuje písně a skladby pro pěvecký sbor a školní kapelu.
Jiří Sládek - kytara, elektrická kytara
Vystudoval hru na klavír a později hru na klasickou kytaru v Konzervatoři Pardubice. Kromě hry na klasickou kytaru se také věnuje hře na elektrickou kytaru. Jako hráč na tento nástroj působí v několika hardrockových kapelách.
Jana Slepičková - klavír, varhany
Vystudovala Konzervatoř v Ostravě. Dlouhodobě se věnuje výuce hry na klavír, také ale vyučuje hru na varhany s důrazem na využití nástroje pro liturgickou praxi. Z jejího dosavadního působení vzešla řada šikovných klavíristů a varhaníků. Ve svém volném čase se věnuje zahrádce, jízdě na kole, návštěvám koncertů a divadel.
Eliška Stojanová - akordeon, keyboard
Vystudovala hru na akordeon, klavír a klarinet. V ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 1965. V posledních letech se věnuje výuce na elektronické klávesové nástroje.
Ludvík Wiejowski - housle, zobcová flétna
Vystudoval hru na housle, působil jako člen operního orchestru v NDM, pak také v hudebním nakladatelství. Od roku 1991 je člen učitelského sboru ZUŠ dr. L. Janáčka ve Vítkovicích, v současnosti v pozici zástupce ředitele. Kromě běžných dětských nemocí prodělal i horolezecký výcvik. Záliby: Horolezectví, vysokohorská turistika, běh, zahrádka a pilní žáčci.
zřizovatel ZUŠ
 • Zvukařina - přijímáme nové žáky

  Od příštího školního roku otevíráme na naší škole nový obor s oficiálním názvem Zvuková tvorba a elektronické zpracování zvuku.

  číst dále...Akce školy v prosinci 2018

  Jako každý rok, i letos pořádá naše škola řadu koncertů a jiných vystoupení.

  V pondělí 3.12. v 17 hod. se uskuteční Adventní setkání v ZŠ Paskovská. Program s dětmi, rodiči a pedagogy základní školy nacvičila paní učitelka Eva Samselyová.

  Ve středu 5. 12. se žačky našeho pěveckého oddělení ze třídy paní učitelky Tatiany Pituchové zúčastní slavnostního rozsvícení vánočního stromu na nám. Jiřího z Poděbrad v Ostravě-Vítkovicích. Jejich vstup je plánován těsně po 17 hod.

  V pátek 7.12. se naše cimbálová muzika Šmidlíci vedená panem učitelem Jiřím Machačem zúčastní koncertu pěveckých sborů ZŠ Krestova. Koncert proběhne v Kulturním domě K-Trio v Ostravě-Hrabůvce od 16 hod.

  Tradiční komorní koncert žáků ZUŠ v obřadní síni radnice městského obvodu Ostrava-Vítkovice je plánován na úterý 11.12. v 17 hod.

  Den poté, ve středu 12.12. v 18 hod. se uskuteční v kostele sv. Pavla na Mírovém náměstí koncert Vítkovického komorního orchestru pod vedením pana učitele Ludvíka Wiejowského.

  Ve stejný den se naši žáci zúčastní ještě dalších tří akcí - pan učitel Tomáš Pícha se svými flétnisty doprovodí zpívaní koled v rámci projektu Česko zpívá koledy, a to v MŠ Adamusova v Ostravě-Hrabůvce. Soubor zobcových fléten vystoupí v 16 hod. ve Vítkovické knihovně na křtu publikace Vítkovice 1918-2018. A v 17 hodin bude naše cimbálová muzika Fidlíci, kterou připravil pan učitel Jiří Machač, součástí Živého Betlému v KD ve Studénce, a to ve spolupráci s Dětským sborovým studiem Ostrava-Jih.

  V neděli 16.12. v 10 hod. budou naši Fidlíci opakovat své vystoupení v rámci Živého Betlému pro seniory v Domocě Slunečnice v Ostravě-Porubě.

  Největší zimní akcí je vždycky Předvánoční koncert žákovských souborů, který plánujeme na středu 19.12. na 17 hod. Uskuteční se v sále Střední školy technické a dopravní na Moravské ul. v Ostravě-Vítkovicích a vystoupí na něm cimbálové muziky, kapela Nevym, soubor zobcových fléten, kytarový soubor. Hostem programu budou tentokrát děti z Dětského sborového studia Ostrava-Jih, takže ani naši rodiče nepřijdou o svůj Živý Betlém.

  Jako poslední zasáhne do akce náš komorní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Hany Kunové, který ve čtvrtek 20.12. v 10 hod. zazpívá seniorům z Domova Magnolie v Ostravě-Vítkovicích.

  Všem účinkujícím dětem držíme palce a ostatní srdečně zveme na některou z našich akcí.

   

   

  číst dále...